BELÉPÉS
Elfelejtette Jelszavát?
OK
Kosár
 
   
Jelentések

1 Ferroport Webes felületének célja

A Ferroport webes felületén keresztül a Megbízó könnyedén hozzájuthat az árukészletével kapcsolatos információkhoz, rendelkezhet az árukészlete sorsáról. Nyomon követheti az elindított rendelkezéseket, láthatja a folyamatban lévő és lezárult ügyleteket. A Megbízó pontosan figyelemmel kísérheti a Ferroportnál lévő árukészlet aktuális mennyiségét, változásait, azt hogy melyik cikk melyik partneréhez került, hogy mikor történt a szállítás.

Az elindított megbízással a Megbízó felhatalmazást ad a Ferroport Kft részére, hogy a szóban forgó cikkeket az általa megadott Partner részére kiadja. Egyszerre több rendelkezést is indíthat. Ezen bizonylatok olyan információs bizonylatok, melyek ténylegesen nem mozgatnak készletet.

A Webes felület közvetlen kapcsolatban van a Ferroport adatbázisával, azaz az oldalon elindított folyamatok, módosítások rögtön megjelennek a Ferroport rendszerében.

 

2 Bejelentkezés

A bejelentkezéshez azonosító és jelszó szükséges, melyet a Ferroport munkatársai bocsátanak a Megbízó rendelkezésére.

A webes felület megtekintésére több nyelven (magyar, angol) is lehetőség van, melyet a bal fölső sarokban lévő zászlóra kattintva választhat ki a felhasználó.

 

3 Rendelkezések

A portálon keresztül a rendelkezések a menüben lévő négy menüpontban adhatóak le. Ezen menüpontokon belül a rendelkezések megadhatók mennyiségben (kg, fm,…), valamint kötegenként.

Minden egyes menüpont külön bizonylatot hoz létre a Ferroport rendszerében. A webportálon keresztül leadott rendelkezések csökkenthetik a tévedések lehetőségét, mivel a foglalás, kitárolás és a fuvarlevél készítése már ezen bizonylatok alapján fog történni.

 

4 Belföldi áru


4.1 Készlet mennyiség szerint

A fejlécben található oszlopnevekre kattintva rendezhetjük a táblázatot az adott oszlop szerint növekvő illetve csökkenő sorrendbe. Az első oszlopban lévő plusz jelre kattintva megjelennek a cikk részletek. A mennyiség oszlopában a szabad készlet látható. A következő oszlopban a mennyiségi egység látható. A rendelkezés nevű oszlopban kell megadni azt a mennyiséget, mellyelrendelkezni szeretne a megbízó. A listában ezen kívül a cikk bruttó súlya, a köteg mennyiség és a raktáron lévő cikk mennyisége (foglalt készlettel együtt).

Ebben a menüpontban nincs lehetőség a kötegazonosítók megadására. Ekkor a raktáros dönti el, hogy mely kötegeket adja ki a Partner számára.

 

4.1.1 Szűrés

Amennyiben egy konkrét cikket keresünk lehetőség van nevének egy részlete szerint kikeresni azt az egész árukészletből. A megfelelő oszlop fejlécében lévő mezőbe elkezdjük beírni a cikk nevéből illetve kötegazonosítójából ismert részletet. Ha beírtuk a keresendő szöveget, akkor egy kis idő elteltével a táblázatból automatikusan szűrésre kerülnek a megfelelő cikkek, melyek megfelelnek az megadott feltételnek. Amennyiben kitöröljük az összes feltételt, akkor megjelenik az összes cikk.

 

4.1.2 Rendelkezés mennyisége

Ha rákattintunk a Mennyiség nevű oszlopban található cikk mennyiségre, akkor az automatikusan bekerül a Rendelkezés oszlopba, ezzel együtt a bal oldalon lévő kosár megfelelő mezőjében is megjelenik. A Rendelkezés oszlopban ezután szerkeszthető lesz a megadott mennyiség. A rendelkezések könnyedén visszavonhatóak, ha újra a Mennyiség oszlopában lévő mennyiségre kattintunk.

 

4.1.3 Mennyiségi kitárolás folyamata

A kitárolást megkezdeni a kosár megfelelő mezőjére kattintva kezdhetjük meg. A felületen keresztül összeállított rendelkezések, a weboldalon utólag nem módosíthatóak! Mennyiségi kitárolás folyamata végén a megadott adatok összesítve jelennek meg. Ebben a pontban látható adatokon még lehet módosítani, mivel a bizonylat ekkor még nem létezik. Lehetőség van visszatérni a folyamat előző lépéseire. Ha viszont minden adat rendben van, megfelelnek a rendelkezés mennyiségei a kívánalmaknak, akkor a Rendelkezés befejezése gombra kattintva befejeződik a folyamat, mely eredményeképpen létrejön a WEB Megbízás Belf. Mennyiségi kitárolásra bizonylat.

 

4.2 Készlet köteg szerint

Amennyiben egy konkrét cikket keresünk lehetőség van nevének egy részlete szerint, vagy a kötegazonosítója megadásával kikeresni azt az egész árukészletből. Az első oszlopban lévő plusz jelre kattintva megjelennek a Köteg részletek. A második oszlopban akkor látható jelölés, ha teljes kötegről van szó, ezután következik a kötegazonosító. A negyedik oszlopban a cikk neve látható. A következő oszlopban a szabad készlet, majd a következőben a mennyiségi egység látható.

A Rendelkezés nevű oszlopban kell megadni azt a mennyiséget, melyre megbízást szeretne adni a Megbízó. A listában látható ezen kívül a cikk Bruttó súlya és a Raktáron lévő cikk mennyisége (foglalt készlettel együtt).

A Készlet köteg szerint menüpontban a rendelkezés során megadható a kötegazonosító. Ebben az esetben a raktáros csak a megjelölt kötegazonosítóval rendelkező cikket adhatja ki a raktárból, így előfordulhat, hogy többlet költséggel jár a kitárolás a kötegek átválogatása miatt. Amennyiben mindegy melyik köteg kerül kitárolásra, inkább válassza a Készlet mennyiség szerint menüpont!

A szűrés és a kitárolás ugyanazon a módon történik mint a mennyiség készlet szerinti menüben.

 

5 Vámáru

 

5.1 Készlet mennyiség szerint

A táblázat szinte ugyanaz, mint a 4.1-es menüpontban, csupán az eredmény más, mely ebben az esetben a még vámolatlan tételeket mutatja. Készlet mennyiség szerint a menüpontban nincs lehetőség a kötegazonosítók megadására. Mint tudjuk, ekkor a raktáros dönti el, hogy mely kötegeket adják ki a Partner számára.

 

5.2 Készlet köteg szerint

A táblázat szinte ugyanaz, mint a 4.2-es menüpontban, csupán az eredmény más, mely ebben az esetben a még vámolatlan tételeket mutatja.